Giris

Aşağıda sitemiz üzerinden Haber Sitesi Yazılımı satışına ilişkin sözleşme yer almaktadır.

MÜŞTERİ ve DATROM bu sözleşme gerekliliklerine uymak zorundadır.

1. TARAFLAR
Cumhuriyet Mah. Nazım Hikmet Cad Esenyurt/İstanbul mukim Datrom(iş bu protokolde kısaca “DATROM” olarak anılacaktır) ile diğer tarafta Haber Sitesi Yazılımı’nı satın alacak olan şahıs veya şirket (bundan böyle MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında yapılmış bir sözleşmedir.

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU
a) DATROM’in hazırlamış olduğu Haber Sitesi Yazılımı’nın satışı için DATROM ve MÜŞTERİ arasında yapılmış sözleşmedir.
b) Satış sitemiz üzerinden yapılan üyelikte belirtilen e-posta adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir.
c) Bu sözleşme 8 ana madde olarak düzenlenmiştir.

3. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ
Bu sözleşme, MÜŞTERİ’nin DATROM’dan Haber Sitesi Yazılımı’nın siparişini vermesiyle başlar ve MÜŞTERİ’nin seçtiği domain adı altında Haber Sitesi Yazılımı’nın kurulumunun yapılarak yayına girmesiyle geçerlilik kazanır.

4. ÜCRET VE ÖDEMELER
Sözleşmeye konu olan yazılım ücreti satış sitesinde belirtilmiştir. Sipariş esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplama yapılır ve MÜŞTERİ’nin bu ücreti kredi kartı veya banka havalesi ile ödemesi sonucu satış sitesinde belirtilen saat aralığında 1-3 saat içerisinde Haber Sitesi Yazılımı’nın kurulumu yapılır.Belirtilen fiyatlar %18 KDV hariç fiyatlarımızdır.

Bir sonraki yıl yazılım için herhangi bir bedel talep edilmez.

Ücretsiz Hosting Kampanyamızdan faydalanan MÜŞTERİ hosting hizmetini dilediği zaman başka firmadan alabilir, hizmeti uzatmayabilir.

Haber Yazılımı için bir sonraki yıl yenileme ücreti alınmaz.

Ancak ücretsiz hosting paketinin limitlerini doldurması durumunda, özel Ip talebi durumunda, günlük yedekleme talebi ya da ekstra düzenlemeler ve ek hizmetler için ücret talep edilebilir.

Yazılımda servisler ilk yıl ücretsizdir.Sonraki yıl ücretlendirilmektedir.Servis güncellemeleri api taraflı site hizmete devam ediyor ancak api’de yazılımdan kaynaklı bir problem yaşanıyor ise 10 gün içinde DATROM BİLİŞİM tarafından güncellenecektir.

1 yıl ücretsiz teknik destek sağlanmaktadır.

Ücretsiz sunulan Hosting Hizmetini Aylık 150 GB Trafik,  Yıllık 5 GB Web Alanı, Sunucu kaynaklarını anlık maksimum %20 kullanılmasına kapsar.DATROM Ücretsiz Hosting Hizmeti değerlerini dilediği zaman değiştirme veya sebep belirtmeden iptal etme hakkını saklı tutar.

Müşteri web sitesinin yedeğini kendi almakla yükümlüdür.

DATROM genel sunucu yedeğini belirli aralıklar ile alır.

Ancak alınan yedeklerde herhangi bir problem olmasından dolayı kaynaklanabilecek aksaklıklardan kesinlikle sorumlu değildir.Yedek sorumluluğu tamamiyle MÜŞTERİ’ye aittir.

5. HİZMET 
a) DATROM tarafından kullanıcıya sunulan hosting alanına belirtilen 1(adet) domaine dns tanımlaması yapılır. Ek ücret ile yeni bir alan adı satın alınarak alana adı değişikliği 1 defaya mahsus olmak üzere yapılabilir.(Alan adı kayıt sonrası iptal edilemediğinden değiştirilememektedir.)

b) MÜŞTERİ Haber Sitesi hizmeti alırken, DATROM sunucularındaki hosting sistemini, mail sistemini, programları aynen kabul etmiş sayılır.Mail alt yapısı olarak gmail, yandex gibi firmaların alt yapısı kullandırılabilir.Bunun dışında sunucu alt yapısında mail hizmeti verilmemektedir.

c) Web sitesine haber, makale, video bilgi, fotoğraf vb. girişi MÜŞTERİ tarafından yapılır.DATROM’in bu konuda bir taahhütü yoktur.DATROM kesinlikle MÜŞTERİ için facebook sayfası oluşturma, seo optimizasyonu, haber & içerik girişi gibi hizmetleri ücretsiz vereceğini taahhüt etmez.

d) Uluslararası domain tescillerinde, http://www.resellerclup.com adresindeki şartlar ve kurallar geçerlidir. Müşteri tescil hizmeti alırken bu şartları kabul etmiş sayılır.

 

6. TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI
a. Servisler yani Dış kaynaklardan çekilen veriler için garanti süresi 1 yıldır.1 yıl sonra hizmet ücretlendirilmekte

b. MÜŞTERİ, Web Sitesi’nde telif ve lisans haklarına muhalif program ve içerik yayınlanamaz.MÜŞTERİ, Web Sitesi içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. MÜŞTERİ, oluşturduğu içeriğin T.C. yasalarına aykırı olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. İçeriğin aykırılığından doğabilecek aksaklıklarda DATROM BİLİŞİM hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir.Karalama amaçlı olarak açılan Haber Sitelerinin tespiti halinde DATROM BİLİŞİM hizmeti sonlandırabilir.Talep halinde Yetkili merciiler ile bilgi paylaşımı yapabilir.

c. DATROM BİLİŞİM, MÜŞTERİ’nin hizmetine sunduğu Web Sitesi’nin sözleşme süresi boyunca teknik aksaklıklar ve zaruretler dışında devamlılığını ve çalışabilirliğini taahhüt eder.Alt yapı kaynaklı problemler ve Bakım çalışmaları dışında sitelerin açık duracağını taahhüt eder.Ancak saldırı , hack veya datacenterdan kaynaklı sorunlardan sorumlu tutulamaz.MÜŞTERİ sitesinin saldırı alması durumunda yayını kesilir, saldırı koruması ayrı bir hizmettir talep halinde hizmet sağlanır.

d. MÜŞTERİ, Haber Sitesi Yazılımına yönelik ek özellikler talep ettiği taktirde DATROM BİLİŞİM talebi değerlendirerek yerine getirip getirmeyeceğine kendisi karar verir.Olumlu olması durumda ek ücret ile talepler yerine getirilir.Kesinlikle ücretsiz ek özellik ekleme zorunluluğu veya talebin aynı gün gerçekleştirilmesi gibi bir yükümlülüğü yoktur.

e. Web Sitesi DATROM BİLİŞİM’ın belirlediği sunucularda ya da müşterinin talebi doğrultusunda kendi hosting firmasında yayınlanabilir. Dosyalar şifreli teslim edilir. DATROM BİLİŞİM, MÜŞTERİ’ye Yönetim Paneli şifreleri dışında ayrıca bir ftp şifresi tahsis edilebilir, ancak kötüye kullanım tespiti halinde sözleşmeyi tek taraflı fes etme hakkını saklı tutar.

f. MÜŞTERİ, Web Sitesi’nin alt kısmında (footer) DATROM BİLİŞİM’ın telif vb. haklarını hatırlatıcı yazının bulunmasını ve bu yazıya DATROM web sayfasına bağlantı verilmesini kabul eder.Link kaldırma bedeli ödendiği taktirde link yayınlanmaz.Link kaldırma bedeli 100.00 TL olarak belirlenmiştir.

g. DATROM BİLİŞİM, Web Sitesi ile ilgili değişiklikleri, gelişmeleri, yeni hizmet ve ürünleri hakkında açıklayıcı bilgileri Yönetim Panelleri aracılığıyla , Twitter hesabı üzerinden ( https://twitter.com/tumeva )  veya Toplu Mail yolu ile yapabilir.

h. MÜŞTERİ’nin hizmetini sonlandırmayı istemesi halinde MÜŞTERİ, DATROM BİLİŞİM’den web sitesi ile ilgili verileri alabilir.DATROM BİLİŞİM, sistem yedeklerini MÜŞTERİ ile paylaşma’yı taahhüt eder.

ı. MÜŞTERİ,Sistemimizin demosu ve referanslar web sitemizde görmektedir.Demo panel bilgisi ile test imkanıda verilmektedir.Bu nedenle yazılımda iade yapılabilir ancak kurulum ve hizmet bedeli olarak 200.00 TL faturalandırılır.

Almış olduğunuz yazılımı teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Yazılımı, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilirsiniz.
Müşterinin yazılımı iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün DATROM Bilişim’e ulaştığı andan itibaren onbeş (15) iş günü içerisinde ürün bedeli iade edilir.

i. MÜŞTERİ, web sitesinin kapanması, erişim sağlanamaması veya hacklenmesi durumunda 7/24 ücretsiz telefon desteği alabilir.Bunun dışındaki problemler için mesai saatleri içerisinde EMAIL / TICKET desteği verileceğini kabul ve beyan eder.Ticket ve Mail desteği taleplerine 24 saat içinde yanıt verilmektedir.Acil durumlarda telefonla destek verilir.

7. SÖZLEŞMENİN FESHİ

MÜŞTERİ’nin Haber Sitesi Yazılımı’nı sözleşmeye aykırı bir biçimde kullanımının tespiti ya da ödemesini zamanında yapmaması halinde DATROM BİLİŞİM sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

DATROM BİLİŞİM, Haber Sitesinin yayına başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin bitiminden en az 30 gün önceden e-mail aracılığıyla tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hosting hizmetinin süresinin uzaması ile ilgili yeni içerik ve ödeme şartlarını gönderecektir. Yeni dönem için verilecek hizmetin içeriği müşteri/kiracı tarafından olumsuz görüş bildirildiği takdirde alınacak hizmetlere karşılıklı son verilebilir. Ödeme yapılmamasına mütakiben 1 haftalık süre sonrasında veriler silinir.

8. CEZA
a) Bu sözleşme şartlarında olabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Turgutlu Mahkeme ve icra dairelerinin yetkili olacağını taraflar kabul ederler.

İşbu sözleşme verilen hizmetin başlamasıyla geçerlilik kazanır.